DEPREM BÖLGESİNDE YOKLUKLAR İÇİNDE BİR BAŞARININ HİKAYESİ

Taş üstüne taşın kalmadığı Hatay’ın Defne ilçesinde Koçören Cemalettin Tınaztepe Ortaokulu Erkek Voleybol Takımı Harikalar yaratmaya devam ediyor.

DEPREM BÖLGESİNDE YOKLUKLAR İÇİNDE BİR BAŞARININ HİKAYESİ

Küçük bir mahalle olan Koçören mahallesi depremden de en çok etkilenen mahaller arasında yer alıyor. Mahalle de bulunan Cemalettin Tınaztepe Ortaokulunun toplamda 70 öğrencisi var ve bu öğrencilerden 12 tanesini seçilerek voleybol takımı, 4 tanesini seçilerek de Dart takımını oluşturuldu.

Okulda Maddi imkansızlıklardan dolayı Voleybol takımının çalışma sahası, küçük olan okul bahçesinin bir tarafında kendi imkanlarıyla beton zemin üzerine yapılmış, antrenmanlar içinde 5 top alınabilmiş. Depreme, soğuğa, yağmura, sıcak havaya aldırış etmeden yoğun bir şekilde çalışan Koçören Cemalettin Tınaztepe Ortaokulu voleybol takımı Hatay birinciliğinde set vermeden 3-0 tüm maçlarını alarak bölge grup maçlarına katılmaya hak kazandı. Niğde ilinde 05-08 Şubat 2024 tarihinde grup maçlarında karşılaştığı üç okul takımını da set vermeden grup birincisi olarak Konya’da düzenlenecek olan Türkiye Yarı Finallerine katılmaya hak kazandı.

Konya’da 05-08 Mart 2024 tarihinde yapılan Türkiye Yarı finallerinde kendi grubundaki tüm takımları set vermeden kazanan takımı, çapraz eşleşmede diğer grubun ikincisi olan ev sahibi Konya Fevzi Çakmak ortaokulunu da 3-1 yenerek Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

Görüştüğümüz okul müdürü Asıf Tuncer öğrencilerimizi Beden Eğitimi öğretmeni Derya Bahan’ın yaz - kış, hafta içi, hafta sonu demeden bazen okul bahçesinde, bazen deprem yıkıntıları arasında çalışma yaptırdığını maddi imkânsızlıklardan dolayı sadece 5 top alabildiklerini, voleybol saha ayakkabısı alamadıklarını öğrencilerin kendi imkânları ile aldıkları ayakkabılarla sahaya çıktıklarını maç esnasında ayakkabılarının kaymasını önlemek içinde saç spreyi alarak ayakkabıların tabanına sıktıklarını ve bu şekilde maçlara çıktıklarını belirtti. Türkiye Finallerinin 20-24 Mart 2024 tarihinde Sivas’ta yapılacağını ve bu başarılı öğrencilerin Türkiye 1.ligi beklediğini belirtti.

HATAY (UHA) - MEHMET SERTEL

BELEDİYELER

EKONOMİ